Avaleht > Tee oma üritus > Muud üritused > Rahvakalendri peod > Talv
Jaga | Trüki

ToomapäevToomapäeval, 21. detsembril võeti kodudes ette suurpuhastus, et jõulude tulekuks valmis olla. Varasematel aegadel tehti toomapäeval kaltsudest või õlgedest nukk, mis viidi teisepere ukse taha, et oma laiskusest ja mustusest lahti saada. Nii käis see nukk ukselt uksele ja naerualuseks jäi see, kes Tahma-Toomast oma ukse taga ei märganud.


Kolu kõrtsis teeme toomapäeva puhul koos kaltsunukke – Tahma-Toomaid, mängime rahvuslikke mänge ja tantsime. Laual aurab maitsev seapraad.


Hind kujuneb vastavalt kliendi soovile.

Lisandub toomapäeva menüü.

*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 100-le.

KüünlapäevKüünlapäev, 2 veebruar, on naiste püha, mil tööd ei sobi teha. Sel päeval võivad naised punast napsu võtta, et puna palgeile tuua. Küünlapäev on hea päev ka uute küünalde valmistamiseks ja küünalde süütamiseks. Küünlatulel on ju alati olnud puhastav mõju.

Kolu kõrtsis saab küünlapäeva puhul küünlaid valmistada. Hea tuju loovad lõbusad pillilood. Kõhukinnituseks on laual rammus tangupuder, mida meie esivanemadki sel päeval süüa tavatsesid.

Hind kujuneb vastavalt kliendi soovile.

Lisandub küünlapäeva menüü.

*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 100-le.

Vastlapäev


 

Näidispakkumine

Vastlapäeval on ikka ja alati liugu lastud, et mõõta, kui pikaks kasvab suvel linataim, hernesuppi ja seajalgu söödud ning vastlamänge mängitud.

Muuseumis saab vastlaid pidada nii õues lumehangede vahel kui Kolu kõrtsi soojas tallialuses. Saanisõit muuseumi lumisel külateel, kada ja seaketaste ajamine ning muud lõbusad vastlamängud. Igaüks saab proovida vurri meisterdamist ning maitsta mõnusaid vastlaroogasid.

Muide, mehed olgu valvel, sest vastlapäeval võisid vallalised naised ise kosja tulla!


Hind kujuneb kliendi soove arvestades.

Lisaks saab juurde tellida toitlustuse grupile. 


*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 150-le.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart