Avaleht > Tee oma üritus > Muud üritused > Rahvakalendri peod > Suvi
Jaga | Trüki

JaanipäevJaan on viljakasvatajate haldjas, kes tuleb jaaniööl maa peale ja jääb meie seltsi kuni mihklipäevani. Jaaniaeg on maagiline aeg, mis on hea ravitsemiseks, tuleviku ennustamiseks, varanduse leidmiseks – olgu selleks siis elu armastus või rahapada.


Muuseumi kiigeplatsil tähistame jaaniaega lõkketule ääres. Valmistame saunavihtasid, mis tuli enne jaani valmis teha. Punume pärgasid ja räägime, mida teha, et jaaniööl tulevast kaasat unes näha. Kui peoliste hulgas on mõni Jaan, paneme talle vana kombe kohaselt pärja pähe. Meeleolu loovad ja tantsima kutsuvad lõbusad pillilood.


Hind kujuneb vastavalt kliendi soovile.

Lisandub jaanipäeva menüü

*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 100-le.

MaarjapäevNagu kõik maarjapäevad, on ka augustikuine rukkimaarjapäev naistepüha, mil naised suuremaid töid ette ei võta. Usuti, et siis on õige aeg värvitaimede korjamiseks, sest sel päeval leitud taimed annavad kõige erksamat värvi. Maarjapäeval tehti ka ravivihtasid, mis pidid aitama sügeliste ja reuma vastu.


Valmistame ravivihtasid ja räägime ravivimtaimedest, tutvustame kuidas värvida taimedega lõnga. Sööme maarjapäeva roogasid ja kuulame lõbusaid pillilugusid. Sõita saab hobuvankriga.

 

Hind kujuneb vastavalt kliendi soovile.

Lisandub maarjapäeva menüü.

*Pakett sobib kuni 50-le inimesele, kuid soovi korral võime koostada ka kuni 100-le.

Kirmas ehk setu piduSõna kirmas tuleneb saksa keelest tähendades kirikulaata. Pärast kirikuteenistust lahutati meelt, lauldi, tantsiti ning osteti kaubitsejatelt kaupa.

Lõbus setupärane rahvapidu Kolu kõrtsis koos pillilugude, laulude ja tantsumängude, mõistatuste ja pajatustega. Toimub Setu naise ehtimine ja ehete tutvustamine. Peo lõppedes on kõik oodatud tantsupõrandale, et selgeks õppida paar lihtsamat tantsumängu.


Hind kujuneb vastavalt kliendi soovile.

Lisandub setupärane pidumenüü

*Pakett sobib kuni 100-le inimesele.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart