Eesti looduse päev: õppekäik Eesti Vabaõhumuuseumis

  • Tavapilet 10 €

    Sooduspilet 7 €

    Perepilet 20 €

17. august 2019

Eesti looduse päeval on külastajad oodatud jalutuskäigule Rocca al Mare looduse õpperajal, mis tutvustab Kopli lahe läänekalda kaunist loodust – metsa ja merd, põlispuid ja rändkive, taimi ja loomi.

Õpperada on märgistatud rehemaja meenutavate tähistega. Vaatluspunktide lühikirjeldused on lisatud punktitähiste juurde. Põhjalikum rajajuht on allalaetav SIIT

Külastaja läbib raja kaardi abil iseseisvalt. Igas punktis ootab teda küsimus, millele leiab vastuse raja punktikirjeldusest. 

Kõikide õigesti vastanute vahel loosime välja perepääsme 15. septembril muusemis toimuvale Eesti leiva päevale ja sügislaadale.

 

Möödunud aasta 18. augustil tähistati Eesti Vabariigi juubeliaasta raames esmakordselt ka Eesti looduse päeva. Toimus üle poolesaja Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustava ettevõtmise. Looduse päeva sündmusi korraldasid Riigikantselei, keskkonnaministeerium, Eesti Looduskaitse Selts, Keskkonnaamet, Eesti Loodusmuuseum, RMK, erinevad muuseumid, Eesti Jahimeeste Selts, Looduse Omnibuss ja paljud teised.

Me armastame looduses viibida ja tunneme end seal hästi. See on meie jaoks midagi nii loomuomast, et tihtipeale võib juhtuda, et vaatame loodusest justkui läbi. Aga kuidas osata märgata looduse rikkust ning seda väärtustada? Tänavu teistkordselt toimuva Eesti looduse päeva eesmärk ongi kutsuda meie loodusseltside, -ühingute ja –muuseumide abil inimesi Eesti loodust paremini tundma õppima, väärtustama ja hoidma. Eesti Looduse Päev avatakse pidulikult Eesti Looduskaitse Seltsi eestvõttel Ida-Virumaal, Iisakul, meie kõige uuema, Alutaguse rahvuspargi, südames.

Eesti looduse päeva korraldamine on seotud Eesti esimese looduskaitseala, Vaika linnukaitseala sünnikuupäevaga 14. augustil 1910. Just siis  sõlmiti Riia Loodusuurijate Seltsi ja Kihelkonna kirikumõisa vahel rendileping, mille järgi läksid Vaika saared viie tsaariaegse kuldrubla eest 6 aastaks Riia Loodusuurijate Seltsi valdusse. Et kõik huvilised saaksid võtta osa Eesti looduse päeva sündmusest on otsustatud tähistada seda päeva 14. augustile järgneval esimesel laupäeval, ehk käesoleval aastal 17. augustil.