Nutirakendus "Seiklus külas"

SA Eesti Vabaõhumuuseumi ning Integratsiooni Sihtasutuse koostöös on valminud interaktiivne mobiilirakendus „Seiklus Eesti külas“, mis võimaldab vahendada Eesti Vabaõhumuuseumi ekspositsiooni kohaliku venekeelse noore jaoks arusaadaval ja põneval moel. Mäng tutvustab vabaõhumuuseumi püsinäituse kaudu talurahva eluolu, luues seoseid eesti ja vene ajaloo vahel ning pöörates tähelepanu pikaaegsetele kultuurikontaktidele.

Rakenduses kasutatakse heli-, video- ja fotomaterjali, liitreaalsust ja rollimängu elemente, teadmisi antakse edasi kaasavalt ning atraktiivselt.

Mõlema mängu - „Aita pruuti“ ja „Pulmakoti täitmine“ - keskseks tegelaseks on siil, kes palub abi ühe ehtsa eesti pulma korraldamisel. Ülesanded on lõbusad, aga ka õpetlikud – nii saab õigele pildile suunates näha liitreaalsuse abil, kuidas töötab tuulik või peab pidu setu rahvas, otsida sepikojast sepatööriistu või proovida hernestel põlvitamist, leida poest pruudi lemmikkompvekid või mõistatada, kus talurahvas vilja peksis. Ühe mängu mängimine võtab aega keskmiselt 1 h. 

Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ vahenditest on toetatud mobiilirakenduse tarkvaraarendust ning rakenduse kasutamiseks vajalike tehniliste seadmete soetamist.   

Rakendus on kasutatav alates muuseumi suvehooaja algusest. Muuseumi kassast saab tasuta kasutamiseks tahvelarvuti, kuhu mängud on juba paigaldatud. "Seiklus Eesti külas" sobib õppevahendiks ka vene õppekeelega klassigruppidele.