Avaleht > Meist > Uudised > "Volditud maailm. Lehvikud Eesti Kunstimuuseumi kogudest"
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

"Volditud maailm. Lehvikud Eesti Kunstimuuseumi kogudest"

näitus , Kanut , konserveerimine , lehvikud

24. aprillil avati Mikkeli muuseumis näitus "Volditud maailm. Lehvikud Eesti Kunstimuuseumi kogudest". Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni kuulub üle 30 esemest koosnev mitmekesine ajalooliste lehvikute kogu, milles on esindatud need 18.–20. sajandi esimese poole olulised moeaksessuaarid nii Lääne-Euroopast ja Venemaalt, kui ka Hiinast ja Jaapanist. Peamiselt kingitustena muuseumisse jõudnud lehvikute väljapanek jätkab Mikkeli muuseumi Eesti erakogusid tutvustavate näituste sarja.


Lehvikud on äärmiselt õrnad ja keskkonna poolt kergesti mõjutatavad kunstiesemed, mistõttu mitmed neist jõudsid muuseumisse puuduvate osade, rebendite või kahjustustega. Selleks, et need taas oma kunagise kauni väljanägemise omandaksid, tegid suure töö ära Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut konservaatorid Ruth Paas, Helmut Välja, Anna Zenkevitš, Merily Paomets, Merike Neidorp, Ruth Treimut ning Eesti Vabaõhumuuseumi konservaator Liili Aasma, kes ligi 10 aasta jooksul uurisid, konserveerisid ja kirjeldasid Eesti Kunstimuuseumi kogu lehvikuid. 

Näitusega kaasneb rikkalikult illustreeritud mahukas kataloog, mis käsitleb nii näitusel esitatud kogu, kui ka selle restaureerimist ning lehvikute ajalugu Venemaal. Tekstide autoriteks on  Kersti Kuldna-Türkson Eesti Kunstimuuseumist, Heige Peets SA EVM Konserveerimis- ja digiteerimiskeskusest Kanut ning Julia Plotnikova Riiklikust Ermitaažist, Peterburist.

Näituse info siin

Samateemalist artiklit  „Euroopa lehvik. Kadrioru kunstimuuseumi lehvikute kogu“ saab lugeda  Renovatum Anno 2010 aasta numbrist lk 121–128 siit.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart