Avaleht > Meist > Uudised > Tule Lihavõtteid tähistama!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Tule Lihavõtteid tähistama!

muuseum , üritus , pressiteade , lihavõtted , vana kalendri lihavõtted

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kahel järjestikusel pühapäeval Lihavõtteid tähistama. 1. aprillil saab osa suurest munade otsimise mängust, munakoksimisvõistlusest ning põnevast linnuvaatlusretkest. 8. aprillil tutvustavad aga vana kalendri ülestõusmispühade kombestikku Eestis elavad vähemusrahvused.


Ürituse korraldaja Triin Aadli sõnul saab sel aastal kevadpühadest osa kahel pühapäeval, et lisaks meil levinud lihavõttekommetele tutvuda ka teiste rahvuste pühadetraditsioonidega. „Lihavõttekombestikus on põimunud hulganisti kiriklikke ja vanarahva traditsioone, kuid ei puudu ka rõõm looduse taastärkamise üle. Soovime, et iga inimene viiks rõõmuküllast pühade ja kevade meeleolu endaga muuseumist kaasa,“ sõnas Aadli.

Vahvaid tegevusi nii suurtele kui väikestele jätkub 1. aprillil kell 11-16. Suures munade otsimise mängus tuleb Sepa ja Härjapea talude ning Kuie kooli õuelt üles leida lihavõttejänese peidetud munad. Pühademune saab värvida nii Kolu kõrtsi ees suures pajas kui ka Kuie koolimajas. Kell 13.30 on kõik julged oodatud Kuie koolimajja suurele munakoksimisvõistlusele. Kell 12 ja 15 saab Kuie koolis osaleda kiigelaulude õpitoas, et hiljem üheskoos kiigele laulma minna. Härjapea talus valmistatakse hääd kevadpühade toitu, 1. aprilli puhul tuleb mõistatada, millised vanad ajaleheartiklid on tõelised uudised ja millised hoopiski aprillinaljad!

Kell 12 ja 14 saavad Kolu kõrtsi eest alguse linnuvaatlusretked üheskoos Tallinna Linnuklubiga. Muusikaliste vahepaladega hoiavad Kolu kõrtsis tuju üleval Leigarite noored ja Piibari folklooriteatri lapsed. Kell 15 toimub Sutlepa kabelis ülestõusmispüha jumalateenistus.    

8. aprillil kell 11-15 jätkuvad piduehtesse seatud setu talus ja peipsivene majas lihavõtted vana kalendri kombe kohaselt. Oma ülestõusmispühade kombestikku ja tähtpäevaroogasid tutvustavad teiste hulgas Eestis elavad udmurdid, setud ja vanausulised. Osavuse saab proovile munade otsimise mängus ja munaloomkal mune veeretades. Toimub kiigelaulude õpituba ja väike lihavõttelaat.

 

Lihavõtete ja Vana kalendri lihavõtete piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Ostes pileti Eesti Vabaõhumuuseumi infopunktist, aadressil Pikk tänav 2, saab maitsva kohvi kaasa vaid 1 euroga. 

Lihavõtete kavaga saab tutvuda SIIN ja Vana kalendri lihavõtete kavaga SIIN

Teie arvamus on oluline! Sisukaart