Avaleht > Meist > Uudised > Suuremõõtmelise õlimaali „Püha õhtusöömaaeg“ restaureerimistööd Kanutis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Suuremõõtmelise õlimaali „Püha õhtusöömaaeg“ restaureerimistööd Kanutis

Kanut , restaureerimine , konserveerimine , maal , Püha õhtusöömaaeg

Riikliku kunstimälestise, suuremõõtmelise õlimaali „Püha õhtusöömaaeg“ restaureerimistöid teostati Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuses Kanut ajavahemikus oktoober 2014 – juuni 2015. EELK Paide Püha Risti koguduses eksponeeritav teos on heatasemeline koopia Nikolai Nikolajevitš Ge maalist.


Maal oli Kanutisse tuues halvas seisundis ning maali alumine äär oli tugevalt kahjustada saanud. Restaureerimisülesandeks oli maali täielik taastamine, mille käigus kinnitati maali kihid ning taandati esialgsed kahjustused, puhastati maali pind, maal pingutati alusraamile, õhendati lakikihte, krunditi ja toneeriti kaod ning kaeti kaitselakiga.

  

 "Püha õhtusöömaaeg" enne ja pärast restaureerimistöid

EELK Paide Püha Risti kogudus lasi korrastada ka maaliraami, mille metalltahvli eemaldamisel tuli ilmsiks mälestuspühenduse fragment: „Zur Erinnerung .. ..stav Reinhold ..nd Julie Stackelbe.. wie auch Margarethe ..rkoff, dreen Tochter“. Leitud pühendus on Mäo mõisniku Gustav Reinhold von Stackelbergi, tema abikaasa Julie (sünd. von Berg) ning laste mälestuseks. Paide kiriku teisel kunstimälestisel, ristimisvaagna äärel, mida ehib Filipiinidelt toodud hiidmerekarp, on näha terviklik katkend “Zur Erinnerung Am Gustav Reinhold und Julie Stackelberg wie auch Margarethe Markoff, deren Tochter und Söhne Jakob und Melchior Stackelberg”. Merekarbist ristimisvaagna kui ka suuremõõtmelise maali kinkis kirikule Gustav Reinholdi ja Julie Charlotte poeg, Parun Ferdinand Olaf von Stackelberg.

Mälestuspühenduse fragment

Teie arvamus on oluline! Sisukaart