Avaleht > Meist > Uudised > Seminar ja töötuba „Digitaalse kultuuripärandi taaskasutamine – teenuste arendamine ja muuseumikogemuse avardamine“
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Seminar ja töötuba „Digitaalse kultuuripärandi taaskasutamine – teenuste arendamine ja muuseumikogemuse avardamine“

seminar , töötuba

11. märtsil korraldab Kultuuriministeerium koostöös sihtasutusega Eesti Vabaõhumuuseum seminari „Digitaalse kultuuripärandi taaskasutamine – teenuste arendamine ja muuseumikogemuse avardamine“. 12. märtsil järgneb töötuba kultuuripärandi taaskasutust võimaldavate rakenduste tutvustamiseks. Seminar ja töötuba toimuvad Eesti Vabaõhumuuseumis ning töökeelteks on eesti ja inglise keel.


Seminaril analüüsitakse ning tuuakse näiteid kultuuripärandi avaandmete kasutamisest. Ettekannetega esinevad Uuno Vallner (RISO), Kuldar Aas (Rahvusarhiiv), Vahur Puik (Ajapaik), Michael Charno (Archeology Data Service, UK), Barbara Dierickx (Packed, Belgia). Nimekiri on täiendamisel.
Teisel päeval toimub virtuaalnäituste platvormi  MOVIO, rakenduste Cityquest  ja Ajapaiga kasutamist tutvustav töötuba mäluasutuste kuraatoritele ja teaduritele. Töötoa esimeses osas tutvustatavad vahendid on välja töötatud konkurentsi- ja innovatsiooni koostööprogrammi  CIP ICT PSP poolt rahastatud Athena Plus projekti raames ning nende kohta saab lähemalt lugeda siit. Töötoa viib läbi Barbara Dierickx Belgia digitaalse kultuuripärandi kompetentsikeskusest PACKED. Teises osas tutvustab Vahur Puik kuidas kasutada ja täiendada Ajapaika.
Registreerimine üritusele siit. Ürituse kava avaldatakse lähiajal SA EVM kodulehel.

Üritust toetab Athena Plusi projekt. 

Lisainfo: Mirjam Rääbis, Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna peaspetsialist, tel. 628 2230

Teie arvamus on oluline! Sisukaart