Avaleht > Meist > Uudised > Näitusel „Tuli ja vesi“ näeb tuleõnnetuses kannatada saanud museaale
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Näitusel „Tuli ja vesi“ näeb tuleõnnetuses kannatada saanud museaale

näitus , Kanut , konserveerimine , Tuli ja vesi

18. mail kell 15.00 avatakse Eesti Vabaõhumuuseumi Pulga talus näitus „Tuli ja vesi“. Näituse valmistas ette SA EVM Konserveerimis- ja Digiteerimiskeskus Kanut koostöös Päästeametiga, sellega tähistatakse Kanuti 30. tegutsemisaastat.


SA EVM konserveerimisdirektori Kalev Uustalu sõnul on näitus inspireeritud teemast, millega ei soovi kokkupuudet mitte keegi.
 
„Tulekahju on vägi, millega kaasneb hirm ja jõuetus ning mille tagajärgede likvideerimisel jääb seda õnnetust meenutama valus jälg. Eesti Vabaõhumuuseum on pidanud ajaloo jooksul silmitsi seisma väga mitmete tulekahjudega, kus on kannatada saanud nii museaalhooned kui ka hoidla,“ rääkis Kalev Uustalu.
 
Näitusel „Tuli ja vesi“ on eksponeeritud üle kuuekümne museaali Eesti Vabaõhumuuseumi kogudest. Tulekahjust päästetud ning konserveeritud esemed on valitud näitusele nii nende unikaalse vormi kui valmistamisel kasutatud käsitöövõtete järgi. Näitus tutvustab, kuidas kohelda põlengus kannatada saanud kultuuriväärtuslike esemeid, ning püüab vastata küsimusele, millisest hetkest võib eset hävinuks lugeda. 
 
Ühtlasi on näitus pühendatud konservaatorite tööle, kes on peale põlenguid korraldanud ulatuslikke päästetöid museaalide säilitamiseks, ning on üleskutseks kõigile olla ettevaatlik, sest ajalugu hävib tules pöördumatult.
 
Päästeamet on koostanud näituse jaoks ülevaate, mis tutvustab erinevate kustutusvahendite mõju tulekahjus kannatanud objektidele. Näituse avamisel tutvustab amet päästetehnikat ja tulekustutusvõtteid.
 
Näitus „Tuli ja vesi“ jääb Eesti Vabaõhumuuseumi Pulga talus avatuks käesoleva aasta 28. septembrini.
Teie arvamus on oluline! Sisukaart