Avaleht > Meist > Uudised > Metskitsede kaamera Eesti Vabaõhumuuseumis
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Metskitsede kaamera Eesti Vabaõhumuuseumis

muuseum , rajakaamera , metskitsed

Looduskalendri ja Aasta looma toimkond eesotsas Helen Arusooga viib koos kooliõpilastega läbi projekti, kus rajakaameratega jälgitakse metskitsede- aasta loomade elu. 3. aprillil käisid Eesti Vabaõhumuuseumisse kaamerat paigaldamas Tallinna Waldorfkooli 5. klass koos Helen Arusoo ja Mats Kanguriga.


Antud kaamera on kolmas Eestis, mis koostöös koolidega on üles pandud: üks neist on Võru kesklinnast seitsme kilomeetri kaugusel ning teine on Ridalas.

Nädal aega varem oli eestvedajate poolt välja valitud kaks paika, mida metskitsed võivad rohkem külastada. Kahte kohta pandi neile kaera ja 3. aprillil valiti kahe kohe ülevaatamisel välja parim paik, kuhu kaamera paigaldada. Väljavalituks osutus plats, kus kaer oli nii ära söödud, et esialgset paika otsiti ligi kümme minutit. Kaamera paigaldati umbes põlvekõrgusele puu külge: piisavalt kaugele, et kaamera kitsasnurk võtaks kõik vajaliku pildile.

Kaamera jälgib metskitsede liikumist ja tegevust kuni mai lõpuni. Seni käiakse iga nädala kokkulepitud päeval rajakaamera mälukaarti vahetamas. 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart