Avaleht > Meist > Uudised > Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut esitleb ajakirja Renovatum Anno
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut esitleb ajakirja Renovatum Anno

Kanut , konserveerimine , Renovatum Anno , ajakiri , digiteerimine

27. novembril algusega kell 16.00 toimub Eesti Vabaõhumuuseumi setu talus ajakirja Renovatum Anno 2015 väljaande esitlus. Tegemist on erialase kogumiku neljateistkümnenda numbriga, mis ilmub esmakordselt interaktiivse veebiajakirjana aadressil www.renovatum.ee.


SA EVM teadussekreäri Maret Tamjärve sõnul on Renovatum Anno suurepärane ajakiri erialaspetsialistidele, mis võimaldab olla kursis konserveerimis- ja digiteerimisvaldkonna viimaste suundumustega nii teoreetilisel kui praktilisel tasandil.

„Vastastikune kogemuste vahetamine, vahel vägagi eriomaste konserveerimisjuhtumite ja leidlike lahenduste kirjeldamine mõjub tiivustavalt nii algajaile kui juba kogenud tegijaile. Samas on kindlasti tegemist ka laiemale avalikkusele suunatud sisuka kultuuriajakirjaga, mis avab väga põnevaid teemasid Eesti ja Euroopa kultuuriloost. Rikkaliku pildimaterjaliga varustatud väljaanne toidab sügavamat huvi ning õpetab meid kõiki kultuuripärandit hindama ja hoidma,“ rääkis Maret Tamjärv.

Ajakirja Renovatum Anno esimene number jõudis lugejateni 1988. aastal ja selle väljaandjaks on olnud Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut. Varasemad Renovatum ANNO ajakirjad on kättesaadavad Sihtasutus Eesti Vabaõhumuuseumi kodulehelt pdf failidena.

Ajakirja Renovatum Anno põhiteemadeks on kultuuriväärtuslike esemete praktiline konserveerimine, hoiustamine, eksponeerimine ja digiteerimine. Ajakirjas tutvustatakse erinevaid konserveerimise ja restaureerimise uurimismeetodeid, käsitletakse traditsioonilisi ja kaasaegseid konserveerimismaterjale ning -meetodeid. Juttu on ka materjalide vananemisest ja kahjustuste tekkemehanismidest, lisaks jagatakse konserveerimisalastel täiendkoolitustel saadud teadmisi ja praktilisi kogemusi. Käesoleval aastatuhandel lisandusid ajakirja uued märksõnalised teemad nagu digiteerimine, säilitamine vs digitaalne säilitamine, kultuuripärandi väärtuste hindamine, konservaatorite eetikakoodeks ja konservaatori kutsestandard Eesti kutsete süsteemis. Väljaanne pakub lugemist nii spetsialistidele kui ka laiemale publikule, kes selle põneva valdkonna vastu huvi tunneb.

Toimetuskolleegium tänab kõiki autoreid ja ootab uusi põnevaid  kirjutisi järgnevatesse numbritesse.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart