Avaleht > Meist > Uudised > Kala, sibulat ja oinaruuga piiriveere sügispeolt
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kala, sibulat ja oinaruuga piiriveere sügispeolt

muuseum , üritus , pressiteade , sibula ja kala päev

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub pühapäeval, 2. oktoobril Piiriveere kala ja sibula päevale, kus saab osa setude ja peipsivenelaste sügisesest pidupäevast. Ürituse raames toimub ka sibula ja kala laat.


Paljurahvuselise Eesti keskuse juhataja Einike Sooväli sõnul on kokku kutsutud nii setu kui peipsivene kogukonnad, et koos kirevat sügisaega ja tehtud töö vilju nautida.

„Sel aastal oleme ühendanud traditsioonilise Setu mihklipäeva praasniku eelmisel aastal väga populaarseks osutunud Peipsivene sibula ja kala päevaga, et tuua külastajateni üks suurejooneline vabaõhu sügisüritus, mis tutvustaks meil elavate väiksemate rahvakildude lõikusaja tegemisi ja kombeid,“ rääkis Sooväli.

Tegevused setu talus, peipsivene majas ja nende ümbruses toimuvad kell 11-17. Sibula ja kala laadalt saab kaasa osta kodumaised kalatooteid ja köögivilju ning ehedat käsitööd. Külavainul pakutakse samovariteed ja oinaruuga. Toimub pakutrüki õpituba ja seto potikeraamika meistriklass, taredes valmistatakse sibula ja kala roogasid. Setu talu laudas saab kuulata loenguid setu ja peipsivene ehitistest ja aianduse eripäradest. Esinevad seto leelokoorid ja folklooriansambel Suprjadki. Kell 15.30 algab loeng lubokkidest, toimub luboki õpituba ja  Pavel Varunini näituse avamine.

 

Piletihinnad: tavapilet 6 €, sooduspilet 4 €, perepilet 12 €. Avatud on nii muuseumi peavärav kui ka tagumine värav (ca 1 km Kakumäe suunas). 

Vaata päeva kava siit

Teie arvamus on oluline! Sisukaart