Avaleht > Meist > Uudised > Ilmunud on EVM Toimetiste kuues number
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Ilmunud on EVM Toimetiste kuues number

maa-arhitektuur , raamat

Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskusel on hea meel teatada, et EVM Toimetiste sarjas ilmus äsja Soomaale pühendatud kuues erinumber: "Soomaa. Suurem kui suurvesi: kohanemine ja toimetulek".


RAAMATUST:

Eesti Vabaõhumuuseumi Toimetiste sari on 2018. aastal saanud  kümneaastaseks. Seekordne kuues köide murrab traditsiooni: algselt taluehituspärandile pühendatud, erineb juubeliaasta Toimetised oma kaugusega arhitektuurist ja lähedusega inimesele ja maastikule. 

Toimetiste pealkirja algimpulsiks said Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse 2017. aasta suvised välitööd Soomaa rahvuspargis. Välitööde eesmärgiks oli rahvuspargi uueks kaitsekorralduskavaks taluarhitektuuri inventeerimine ja Eesti Rahvaluule Arhiivile kohapärimuse kogumine. Minevikust võrsunud kohapärimuse või suurvee-teemade kõrval leidsid uurijad end ka tutvumas kohalikul kogukonnal südamel olevate praktilise iseloomuga probleemidega. Kohatud inimesed ja räägitud jutud saidki käesoleva kogumiku algimpulsiks. Kui rahvuspargi aladel jäädvustatud taluarhitektuur on esindatud kogumikus fotodena, siis sisuloomeks andsime sõna Soomaaga lähedalt seotud inimestele: elanikele, külaskäijatele, teoreetikutele ja koduloouurijale. Autorid analüüsivad külaelu hääbumist, kohaliku omavalitsuse planeerimisstrateegiaid, pärandmaastikke ja nende hooldamist, rahvuspargi kuvandit ja turismi.

Kogumik panustab Soomaa kui ühe Eesti maapiirkonna arengusse ja toob lugejateni Soomaa vähemtuntud palge.

 

Koostaja: Liis Serk
Autorid: Heiki Pärdi, Urmas Haud, Karl Kallastu, Rasmus Kask, Dolores Mäekivi, Ann Viisileht, Tõnis Korts, Saara Mildeberg, Vivika Veski
Toimetajad: Elo Lutsepp, Heiki Pärdi
Keeletoimetaja: Pirgita-Maarja Hallas
Kujundaja: Irina Tammis 

 

Artiklid ja eelnevad Toimetised on üleval lugemiseks SIIN!

Teie arvamus on oluline! Sisukaart