Avaleht > Meist > Uudised > EV 101. sünnipäev: KODANIK ON RIIK
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

EV 101. sünnipäev: KODANIK ON RIIK

muuseum , üritus , vabariigi sünnipäev , ajalooline taaslavastus

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 24. veebruaril tähistama Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva programmiga Kodanik on riik. Kohal on Kaitseväe Staabi- ja sidepataljoni kaitseväelased kahe soomukiga. Päeva lõpetab taaslavastus metsavendade ja Punaarmee kohtumisest 1948. aastal.


Eesti Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja Dagmar Ingi sõnul on vabariigi sünnipäeva programm kantud mõttest, et meist igaüks saab anda panuse riigi iseseisvuse kestma jäämiseks. „Muuseumisse tulevad kokku pika ajalooga ühendused, kes tegelevad rahva kaitsetahte ja ühiskondliku aktiivsuse kasvatamisega. Külastajad saavad siit kaasa vajalikke teadmisi ja oskusi, kuidas hädaolukordades toime tulla,“ sõnas Ingi.

Temaatilised tegevused toimuvad kell 12-14. Vabaõhumuuseumi peaväravas tutvustavad Kaitseväe Staabi- ja sidepataljoni kaitseväelased oma tegevust, varustust ja kahte soomustransportööri. Eesti Skautide Ühingu eestvedamisel saab mängida maastikumängu, mille käigus pannakse proovile osalejate nutikus ja koostööoskus. Naiskodukaitsjad õpetavad Kuie koolis, kuidas abivajajaid elustada, haava siduda ning rindemeestele suppi keeta.

Kell 14 toimub Sassi-Jaani talu õuel taaslavastus „1948. Vabadusvõitlus võõra võimu all“. Koostöös sõjaajalooseltsiga Front Line rullub lahti pilt metsavendade ja nõukogude võimuorganite kokkupõrkest. Taaslavastusele järgneb ajalooliste sõjaväevormide ning relvade tutvustamine Kolu kõrtsis.

 

Üritus toimub koostöös Naiskodukaitse Harju ringkonna, Kaitseväe Staabi- ja sidepataljoni, Eesti Skautide Ühingu ja sõjaajalooklubiga Front Line. 

 

Päeva kava leiab SIIT. Piletid on müügis nii muuseumi kassas kui ka Piletilevis.   

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart