Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum tähistab jaanipäeva ka vana kalendri järgi
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum tähistab jaanipäeva ka vana kalendri järgi

muuseum , jaanipäev , Kupala

Juba teist aastat tähistame jaanipäeva ka vana kalendri järgi 6. juulil. Slaavlastel Ivan Kupala nime all tuntud suvisel pööripäeval on oluline osa väga paljude rahvaste traditsioonides. Eeloleval kolmapäeval tutvustavad vabaõhumuuseumis oma rahva pööripäeva kombestikku erinevad Eestis elavad vähemusrahvad.


Ivan Kupala ehk vana jaanipäeva programm algab 6. juulil kell 18. Vabaõhumuuseumi setu talus ja peipsivene majas saab osa erinevate pühadetoitude valmistamisest, saunavihtade tegemisest, pärgade punumisest, pakutrüki õpitoast ja ennustustest.

Külavainul mängitakse ka traditsioonilisi jaanimänge ja süüdatakse lõke. Esinevad laste Folklooriansambel Kadrill, Ukraina kultuuriselts Žurba, Eesti poolakate kultuuriselts, Eesti-Morda Seltsi Folklooriansambel Vastoma, laulu- ja tanstuansambel Hõpõhõim ja slaavi Folklooriansambel Bõliina. Maistvaid roogasid pakub Kolu kõrts, saab juua ka ehtsat samovariteed.

Avatud on muuseumi peavärav ja tagumine värav setu talu ja peipsivene maja läheduses (peaväravast ca 1 km Kakumäe suunas). Piletid on müügil nii muuseumi kassas kui ka Piletilevis.

Ürituse kavaga saab tutvuda SIIN.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart