Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum kutsub XII noorte laulu- ja tantsupeol osalejaid ajaloolist kaltsuvaipa kuduma!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub XII noorte laulu- ja tantsupeol osalejaid ajaloolist kaltsuvaipa kuduma!

muuseum , laulupidu , koo end ajalukku

8. juulini kutsume kõiki laulu- ja tantsupeolisi oma ridu Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiva vaiba sisse kuduma sümboolselt üheeurose muuseumipileti eest. 1 € pileti saab muuseumi kassast noortepeo käepaela ettenäitamisel.


Eesti Vabaõhumuuseum koob koos kõigi Eesti inimestega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühe õige rõõmsa 100-meetrise kaltsuvaiba, kus on oma värvide ja mustritega esindatud kõik meie 107 ajaloolist kihelkonda. Väärika vaiba loomine on kantud soovist hoida ja väärtustada meie kultuuripärandit. Ajaloolise vaiba kavand on üles ehitatud selliselt, et igal meetril kajastub ühe või paari naaberkihelkonna triibu- ja värvimeeleolu. Iga meetri järel kootakse mustrisse sini-must-valge, mis sümboolselt tuletab refräänina meelde, millise suure sünnipäeva jaoks me üheskoos seda vaipa koome. Kaltsuvaiba tegemist nõustavad tuntud vaibameistrid Anu Raud ja Ene Pars. Vaiba kudumine kestab 31. jaanuarini. Ühistööna kootud vaip kingitakse 2018. aasta veebruarikuus Vabariigi Presidendi Kantseleile.

Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis ootab huvilisi kudumismaterjal ja mustrikirjeldus. Kell 11-16.30 on kangastelgede juures juhendaja, kes kudumise ka käsitöövõõrale hõlpsaks muudab. Kudujate nimed talletatakse ajaloo tarvis ning need on edaspidi nähtavad kõigile muuseumi külastajatele.

Ootame kuduma kõiki hoolimata east ja käsitööoskustest. 8. juulini kutsume kõiki laulu- ja tantsupeolisi oma ridu vaiba sisse kuduma sümboolselt üheeurose muuseumipileti eest. 1 € pileti saab muuseumi kassast noortepeo käepaela ettenäitamisel. Sama piletiga saab külastada ka ülejäänud vabaõhumuuseumi. 

 

Vaata vaibakudumise kohta rohkem SIIT

Teie arvamus on oluline! Sisukaart