Avaleht > Meist > Uudised > Eesti Vabaõhumuuseum kutsub vaatama näitust Eesti inimestest
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub vaatama näitust Eesti inimestest

Eesti Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseumis avatakse 20. oktoobril näitus „Kes me oleme? Portreelood Eesti inimestest“, mis tutvustab kaheksat Eestis elavat rahvust läbi nende esindajate isiklike lugude. Kogukondade kaasabil valminud näitus annab ülevaate nende rahvuste ajaloost, keelest ja kultuurist.


Eesti 1,3 miljoni elaniku hulgas on umbes 900 000 eestlast ja 330 000 venelast, lisaks veel  hulgaliselt erinevate rahvuste esindajaid. Näituse jaoks on oma loo jutustanud eestlane, venelane, pakistanlane, ukrainlane, armeenlane, juut, moldovlane, udmurt ja väliseestlane. Videointervjuudest selgub, kuidas nad on Eestisse jõudnud, mille poolest nad sarnanevad või erinevad teistest kohalikest, millesse usuvad ja kus näevad end tulevikus.

 

Näiteks, 2000. aastatel Eestisse kolinud moldovlane Alexandru tunneb end siin koduselt ning vaatamata oma tugevale rahvuslikule identiteedile suhtub kõikidesse inimestesse võrdselt: „Ma olen eestlane-moldaavlane. Mul on eesti, vene ja grusiinidest sõbrad, kes on siin sündinud, ning moldova sõbrad. Ma ei näe, et keegi vaataks mind kui võõrast. Peaks olema lihtsalt inimene suure algustähega, ükskõik mis pass sul on või mida mõtled,“ leiab Alexandru.

 

Lisaks saab teada sedagi, kui palju vastavate rahvuste esindajaid elab Eestis ja kogu maailmas ning milline on nende ajaloolise kodumaa minevik ja tänapäev. Iga rahvust iseloomustatakse traditsioonilise köögi, rahvarõivaste ja -muusika kaudu ning tutvustatakse ka nende maailmakuulsaid esindajaid.

 

Näituse juurde kuulub rollimänguline haridusprogramm, kus õpitakse tundma näitusel esindatud rahvusi ning mängitakse läbi erinevaid kultuurilisi olukordi, kus tuleb toimida ühe või teise rahvuse väärtushinnangutest, religioossest taustast või kultuurikontekstist lähtuvalt.

 

Väljapanek vabaõhumuuseumi setu talus jääb avatuks kuni 10. juunini 2019. Näitust toetavad Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuurkapital.

 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart