Avaleht > Meist > Uudised > 100 meest peab Eesti Vabaõhumuuseumis vabadussõja lahingut!
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

100 meest peab Eesti Vabaõhumuuseumis vabadussõja lahingut!

muuseum , üritus , vabariigi sünnipäev , lahing , ajalooline taaslavastus

Eesti Vabaõhumuuseum ja Sõjaajalooklubi Front Line korraldavad Eesti Vabariigi aastapäeva puhul 25. veebruaril kell 13 Eesti Vabaõhumuuseumi Köstriaseme talu õuel ajaloolise lahingu taaslavastuse. Taaslavastus „1918. aasta talv. Väikesed inimesed suures mängus“ toob vaatajateni episoodi Vabadussõjast läbi lihtsa talupere silmade.


Eesti Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja Dagmar Ingi sõnul pole nii võimsat lahingut vabaõhumuuseumis varem läbimängitud. „Lahingus osaleb sadakond meest 23 klubist. Lisaks Eesti taaskehastajatele, on kohal klubid Lätist, Venemaalt, Valgevenest. Taaslavastus on elav pilt, mis aitab meil, rahu ajal sündinud ja kasvanud inimestel mõista,  milliste raskuste ja ohvritega vabadus kätte võideti. See tuletab meelde, et sõjategevus puudutab kõiki, ka lihtsaid inimesi,“ sõnas Ingi.

Taaslavastus kestab orienteeruvalt 30 minutit. Sissepääs muuseumi tavapiletiga. Sõjameeste supi eest hoolitseb AS Põltsamaa Felix.

Eesti Vabaõhumuuseum ootab külastajaid ka 24. veebruaril, kui päev on täidetud temaatiliste tegevustega. Kell 11-15 saab koos pere ja sõpradega mängida meie esivanemate ajalugu tutvustavat orienteerumismängu. Lisaks uutele teadmistele, saab meisterdada ka eestlastele olulisi rahvuslikke sümboleid. Kolu kõrts pakub 1930. aastate köögikunstist inspireeritud pidumenüüd ning kell 15 saavad kõik ühineda Leigaritega, et pidupäeva puhul tantsu lüüa. 

 

Vaata lisaks SIIT

Teie arvamus on oluline! Sisukaart