Meie vabatahtlikud 2017-2019

Kuigi iga vabatahtlik, kes on kasvõi ühel pärastlõunal meil abis käinud, väärib suurt tunnustust, soovime eraldi välja tuua mõned meie usinamad panustajad.

 
 
 

Signe Kinks

 
Signe Kinks on üks 40 vabatahtlikust, kes osales algatuses „Koo end ajalukku“. Selle käigus valmis Eesti Vabariigi juubeliks rahva ühistööna väärikas 100-meetrine kaltsuvaip, mille kudumisest võttis osa pea 7000 inimest. 
 
Viie kuu jooksul käis Signe pea igal kolmapäeval vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis külastajaid juhendamas, muutes nõnda kangastelgedel kudumise hõlpsaks ka käsitöövõõrastele. Lisaks juhendamisele aitas ta ette valmistada kudumismaterjali, kohendada kangastelgi ning hoida silma peal, et 100-meetrise vaiba muster ikka õigesti jookseks. Külastajad kiitsid väga tema rõõmsat ja sõbralikku meelt ning selgeid õpetussõnu. 
 
 
 
 
 
 
 

100-meetrine vaip valmis tänu 40 vabatahtliku juhendaja abile.
 
 
 

Nele Kangert

Nele on meie muuseumi üks kõige teada-tuntumatest vabatahtlikest.
Juba aastaid on ta detsembrikuu ühel nädalavahetusel oma sammud vabaõhumuuseumisse seadnud, end 1930. aastate taluneiuks ümber kehastanud ja Härjapea talus Jõuluküla külastajaid vastu võtnud. Kindel on see, et meie ootame Nelet alati tagasi! Jõuluküla ilma Neleta ei oleks sama!
 

Nele koos vabatahtlik Kristiga 1930. aastate juukseilu imetlemas.

Nele koos muuseumi näituseosakonna juhi Dagmar Ingi ja puidukonservaator Harle Poomanniga teel Härjapea talusse. 

 Nele, Härjapea talu peretütar 1950. aastate alguses on sattunud   metsavendade lahingu keskele!

 
 
 
 

Anne Dubrovin


Anne jõudis esmakordselt muuseumisse vabatahtlikuks 2017. aastal. Anne oli abiks nii EV100 raames valminud 100-meetrise kaltsuvaiba kudumise juhendamisel kui ka suurüritustel käsitöö õpetamisel. 

Ilma Anneta oleks nii mõnelgi lapsel või täiskasvanul kadri- või hoopiski näärimask valmistamata jäänud! Annega kohtudes tegi ta sõbralikkus ning abivalmidus meie töötajatel ja külastajatel alati südame soojaks!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anne Kolu kõrtsis EV100 raames valminud 100-meetrise kaltsuvaiba kudumist instrueerimas.

 
 

Kerli Rannala ja Kullo teatrigrupi lapsed


Näiteks 2017. aasta jõuluküla oli väga eriline, sest külla tulid Kullo teatrigrupi noored! Teatrigrupi juhi Kerli Rannala juhendamisel õppisid tublid teatrihuvilised ära Nõukogude Eesti aegse näärinäidendi ning kehastusid Kuie koolis pioneerideks! Kullo noored üllatasid oma professionaalsuse ning suure teotahtega nii meie muuseumipere kui ka külastajaid. Suur aitäh Adanna Ilves, Andra Helery Haarakalju, Elisabeth Kass, Hendrik Põld, Susanna Teimann, Rhea Rosette Tüür, Paul Pärtel Vellerind, Mirtel Etverk, Laura Marita Lappalainen, Karl Marten Kristenprun, Kairi Joasaar ja Kerli Rannala!Kullo teatrigrupi noored – pioneerid – Jõuluküla üritusel.


  
 
 

Tiina Süvari


Tiina on olnud suureks abiks meie aianduskuraator-teadur Annelile. Lisaks sellele, et Tiina väsimatult meie muuseumi eksponaathoonete aedades aiatöödel abis käis, osales ta ka 2017. aasta aiaajaloo päeva läbiviimisel.

Küsides Tiinalt, miks ta vabaõhumuuseumisse ikka ja jälle tagasi kipub, vastas Tiina: „See, miks mulle meeldib käia, on ikka selle keskkonna, õhkkonna ja seltskonna pärast. Nii kirjeldada on raske, seda kõike peab ju ise nägema ja kogema.“
 

​​ Tiina tegusalt aiamaal!
 
 

Talgulised


Kuuldes võimalusest vabatahtlikke tänada, ei jätnud võimalust kasutamata ka konserveerimisosakonna juhataja Marike Laht, kes korraldab muuseumis talguid: „Aitüma, vabatahtlikud! Eesti Vabaõhumuuseumis on Teeme Ära talgupäeva peetud 2009. aastast alates. 2009. aastal asutati mõttetalgute tulemusel Vabaõhumuuseumi Sõprade Selts, kes siis järgnevatel aastatel on vedanud kevadist talgupäeva. Need aastad on olnud väga erinevad, aga üks ühine joon on olnud alati – talguliste säravad silmad ja  tohutud kotihunnikud pärast töö lõppu. Olgu siis tööd saatmas päikesepaiste või hoopis raugematu vihmasabin. Talgupäeva juhina tahan kasutada veelkord seda võimalust ja tänada läbi aastate kõiki neid talgulisi, tänu kellele on meie muuseumi metsapargi osa igal kevadel saanud korrastatud ilme.“
 

Fujitsu/ Teeme Ära talgupäev 2017


Talguliste poolt kogutud lehe- ja okkakotid teeääres ootamas. 
 
  Nielseni vabatahtlikud kevadel 2017