Avaleht > Maaarhitektuuri keskus > Uudised (maaarhitektuur) > Vana maamaja päev toob kokku majaomanikud
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Vana maamaja päev toob kokku majaomanikud

seminar , Vana maamaja päev

Sellel laupäeval, 6. veebruaril kell 11.00 toimub Kolu kõrtsis kolmeteistkümnendat korda Vana maamaja päev. Oma kodude lugusid jagavad majaomanikud.


Teiste hulgas räägivad Kalev ja Ingrem Raidjõe Muhumaal asuvast Nautse Mihkli talust, mis on tuntuks saanud tulevikumuusika festivali Juu Jääb toimumiskohana ning alates 2013. aastast on avatud ka omanäolise puhketaluna. Pererahvas korraldab talus ka elamuslikke kokanduskursusi, kus valmivad põnevad road eestimaisest mahetoorainest.

Eelmisel aastal üheks kaunimaks Leisi valla pereelamuks tunnistatud Mardi talu peremees Ivar Eensoo jagab oma kogemusi sellest, kuidas saab võssa kasvanud koht mõne aastaga pilkupüüdvaks koduks muuta ja vanale majale uus hingamine anda.

Lisaks esinevad veel teisedki majaomanikud, ajakava saab näha siin.

Tutvuda saab ajakirja Pööning esimese numbriga ning ajakirja toimetaja Karola Mursu tutvustab järgmist numbrit, mis ilmub 17. veebruaril. Ajakiri Pööning kirjutab eestimaisest kultuuripärandist, ajalooga majadest, traditsioonilistest ehitusvõtetest ja paljust muust.

Vana maamaja päev on traditsiooniline infopäev ja kokkusaamise võimalus neile, kel endal maamaja või huvi vanade majade ja nendega seonduvate teemade vastu. Seminar toimub kaks korda aastas Eesti Vabaõhumuuseumis ja aeg-ajalt ka mujal.

 

* Pildil Nautse Mihkli talu.

Teie arvamus on oluline! Sisukaart