Avaleht > Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanut > Uudised > Kanutis konserveeritud ja digiteeritud graafilised lehed näitusel Zdzisław Czermański 13 portreed marssal Józef Piłsudskist
RSS | Jaga | Trüki

Uudised

Kanutis konserveeritud ja digiteeritud graafilised lehed näitusel Zdzisław Czermański 13 portreed marssal Józef Piłsudskist

Kanut

Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas tähistab Józef Piłsudski 150. sünniaastapäeva (2017) ja Poola Vabariigi taasiseseisvumise 100. aastapäeva ning Eesti Vabariigi 100. aastapäeva näitusega Zdzisław Czermański 13 portreed marssal Józef Piłsudskist. Józef Piłsudski – Poola taasiseseisvumise arhitekt – toetas jõuliselt ka Eesti iseseisvuse ideed. Näitus kutsub avastama Eesti ja Poola ühist , aga piisavalt uurimata ajalooliste sidemete lugu.


Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas tähistab Józef Piłsudski 150. sünniaastapäeva (2017) ja Poola Vabariigi taasiseseisvumise 100. aastapäeva ning Eesti Vabariigi 100. aastapäeva näitusega  Zdzisław Czermański 13 portreed marssal Józef Piłsudskist. Józef Piłsudski – Poola taasiseseisvumise arhitekt – toetas jõuliselt  ka Eesti iseseisvuse ideed. Näitus kutsub avastama  Eesti  ja Poola ühist , aga piisavalt uurimata ajalooliste sidemete lugu. 

Väljapanek on avatud alates  5. veebruarist Maarjamäel  Filmimuuseumis. Näitusel esitletakse  August Pulstile  kingitud  Zdzisław Czermański  originaaljooniste kõrgtrükitehnikas reproduktsioone , mis kujutavad Poola marssalit Józef Piłsudskit aastatel 1914–1935. Graafiliste lehtede mapp  oli ilmselt  tollase Poola valitsuse ametlik kingitus , mis arvatavasti omistati välismaalastele väljapaistvate teenete eest riigivisiitide ajal aastatel 1935–1939.

Nimetatud graafilised lehed konserveeriti ja digiteeriti 2017. aasta kevad-suvel  Konserveerimis-ja digiteerimiskeskuses  Kanut. 

Teie arvamus on oluline! Sisukaart